Şartlar ve koşullar

Lütfen web sitesini kullanmaya başlamadan veya Makerment’den sipariş vermeden önce bu Hüküm ve Koşulları dikkatlice okuyunuz. Ürünlerimizden ve hizmetlerimizden memnun kalmanızı ve bu web sitesini kullanırken kabul edeceğiniz koşulları anlamanızı istiyoruz.

1

Hakkında

MAKERMENT 3D POLİMER TEKNOLOJİLERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Varsak Sanayi Sitesi Altıayak Mah. 07210 Kepez/Antalya Türkiye

 
2

Kabul

Bu web sitesini kullanarak, bu Hüküm ve Koşulları kabul ettiğinizi ve bunlara uymayı kabul ettiğinizi belirtmektesiniz. Bu Hüküm ve Koşulları kabul etmiyorsanız, lütfen bu web sitesini kullanmaktan kaçının.

3

Uygulama

Bu Hüküm ve Koşullar, Makerment ile yapılan tüm teklifler, siparişler ve diğer anlaşmalar için geçerlidir. Bir teklifi kabul etmek ve/veya sipariş vermek, bu Hüküm ve Koşulları kabul ettiğiniz anlamına gelir.

4

Anlaşmalar

http://www.makerment.com’un teklifleri, müşterilerin web sitesinden mal sipariş etmeleri için bağlayıcı olmayan bir davettir. Müşteri, bu web sitesi aracılığıyla veya yazılı olarak gerekli malları sipariş ederek, bir satın alma sözleşmesi yapmak için bağlayıcı bir teklifte bulunur.

5

Web Sitemizdeki Değişiklikler 

Sitemizi düzenli olarak güncellemeyi amaçlıyoruz ve içeriği herhangi bir zamanda değiştirebiliriz. Gerektiğinde sitemize erişimi askıya alabilir veya süresiz olarak kapatabiliriz. Web sitemizde görüntülenen materyallerin herhangi biri herhangi bir zamanda güncelliğini yitirebilir ve bu materyalleri güncelleme yükümlülüğümüz yoktur.

6

Fiyatlar

Yazılarda belirtilen fiyatlar KDV dahil ve nakliye masrafları hariç TL cinsinden listelenmiştir.
Makerment fiyatları değiştirme hakkını saklı tutar. Sipariş verme anındaki fiyatlar, satın alma süreci boyunca etkilidir. Ancak, yazılım veya insan hatalarının (yazım veya baskı hataları gibi) örneğin bariz hatalı bir fiyata sahip ürünleri listelediği durumlarda, Makerment siparişi iptal etme hakkını saklı tutar. İptal durumunda bilgilendirme yapılacaktır. Hatalı fiyatlar yasal olarak bağlayıcı değildir.

7

Ödemeler

Makerment, ödemeler için aşağıdaki olanaklara sahiptir: iyzico, Master Card, Visa Card, Visa Electron, Banka Havalesi, Kapıda ödeme.

8

Ürünler, içerik ve özellikler

http://www.makerment.com web sitesinde açıklanan veya gösterilen ürün ve hizmetlerin tüm özellikleri, içeriği, özellikleri, ürünleri ve fiyatları herhangi bir zamanda önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Kesim uzunlukları, ağırlıklar, ölçüler ve benzer açıklamalar yaklaşık değerlerdir ve yalnızca size kolaylık ve tahmin amacıyla verilmiştir.
Makerment, geçerli renkler de dahil olmak üzere ürünlerimizin özelliklerini doğru bir şekilde göstermek için tüm makul çabayı göstermektedir. Ancak, müşterinin gördüğü gerçek renk, müşterinin bu web sitesini görüntülemek için kullandığı bilgisayara veya mobil cihaza bağlı olarak değişecektir. Makerment, bir bilgisayarın veya mobil cihazın bu tür renkleri doğru şekilde görüntüleyeceğini garanti edemez.
Belirli bir zamanda bu web sitesine herhangi bir ürün veya hizmetin dahil edilmesi, bu ürün veya hizmetlerin herhangi bir zamanda mevcut olacağını ima etmez veya garanti etmez.
Bu web sitesinden satın alınan herhangi bir öğenin bulundurulması, kullanılması ve satışı ile ilgili olarak kendini tanımak ve geçerli tüm yerel ve uluslararası yasalara (asgari yaş gereksinimleri dahil) uymak müşterinin sorumluluğundadır. Müşteri, sipariş vermekle, sipariş ettiği ürünlerin yalnızca yasalara uygun şekilde kullanılacağını kabul eder. Lütfen bu web sitesinde sunulan ürünlerin yalnızca 3D baskı amacıyla kullanılacağını unutmayın.Makerment, materyallerimizin 3D baskı faaliyetleri dışındaki amaçlar için kötüye kullanılmasından kaynaklanan herhangi bir zarardan sorumlu değildir.

9

Sevkiyat Sınırlamaları

Bir sipariş verildiğinde, bu sevkıyat adresi bu http://www.makerment.com web sitesinde yer alan nakliye kısıtlamalarına uygun olduğu ve Makerment’den yapılan tüm alışverişler bir sevkiyat sözleşmesine göre yapılır. Sonuç olarak, Makerment’den satın alınan ürünler için kayıp ve mülkiyet riski, ürünlerin nakliyeciye teslimi ile müşteriye geçer. Makerment, siparişleri mümkün olan en kısa sürede göndermeye çalışır, ancak teslimat veya sevkiyat tarihlerini garanti etmiyoruz. Teslimat süresi bağlayıcı değildir, ancak teslimat sürelerini mümkün olduğunca doğru bir şekilde göstermeye çalışıyoruz. Her gönderi, Makerment’in tam bir gönderi adresiyle derhal ve doğru bir şekilde sağlanmasına tabidir. Yanlış veya geçersiz adreslere gönderilen gönderilerden kaynaklanan gecikme veya kayıplardan Makerment sorumlu değildir.
Teslimat, kargo ücreti karşılığında gerçekleştirilir. Sevkiyatın tam maliyetleri siparişte ayrıca gösterilir. Müşteriler, hasarlı ve/veya kayıp gönderiler için herhangi bir talep başlatmak için bizimle iletişime geçmekten sorumludur. Uluslararası siparişler için, müşteriler, alındıktan sonra ödenmesi gereken tüm tarifeler, vergiler, ücretler, KDV ve harçlardan sorumludur.

10

Satın Alınan Ürünlerin İadesi

Web sitemiz aracılığıyla müşterilerimize ürünlerimiz hakkında en iyi bilgiyi vermeye çalışıyoruz. Bir ürün müşterinin beklentilerini karşılamazsa belirli koşullar altında iade edilebilir. İşlenen ürünler: Kesilen boy vb. ürünlerde iade yapılmamaktadır. Standart ölçülerdeki standart ürünler iade edilebilir. Makerment, ürünün teslim alındığı tarihten itibaren 15 takvim günü içinde, etkilenmemiş standart ürünler için (“etkilenmemiş” ifadesi, satın alınan ürünün hiç kullanılmadığı veya başka bir şekilde değiştirilmediği anlamına gelir) iadeleri kabul eder. Bu süreden sonra, tüm satışlar nihai olarak kabul edilir. Makerment, satın alınan ve herhangi bir şekilde kullanılmış ürünlerin iadesini kabul edemez. Teslim edilen mallar sipariş edilen mallarla uyuşmadığı sürece, ürünler masraf ve risk müşteriye ait olmak üzere iade edilir.

11

Gümrük ve Vergiler

Makerment, Türkiye Cumhuriyeti KDV yasalarına tabidir. Varsayılan olarak uygulanan kural %18 KDV’dir

12

Bilgilerin Doğruluğu

Makerment, web sitesinde görüntülenen bilgilerin eksiksiz, doğru ve güncel olmasını sağlamaya çalışır. Tüm çabalarımıza rağmen, web sitesinde yer alan bilgiler zaman zaman hatalı, eksik veya güncelliğini yitirmiş olabilir. Makerment, web sitesindeki herhangi bir bilginin eksiksizliği, doğruluğu veya güncelliği konusunda hiçbir beyanda bulunmaz. Örneğin, bu web sitesinde yer alan ürünler (geçici) mevcut olmayabilir, listelenenlerden farklı özelliklere sahip olabilir veya bu web sitesinde belirtilenden farklı bir fiyata sahip olabilir. Ayrıca Makerment fiyat ve stok durumu ile ilgili bilgilerde haber vermeksizin değişiklik yapabilir. Siparişleri e-posta ile onaylamak bizim uygulamamız olsa da, bir e-posta sipariş onayının alınması, bir siparişi kabul ettiğimizi veya bir ürün veya hizmeti satma teklifini onayladığımızı göstermez. Herhangi bir ürün veya hizmetin sipariş miktarını önceden haber vermeksizin sınırlama ve/veya herhangi bir müşteriye hizmeti reddetme hakkımızı saklı tutarız. Ayrıca herhangi bir siparişin kabulü ve/veya sevkiyatı öncesinde bilgilerin doğrulanmasını isteyebiliriz.

 
13

Üçüncü Şahıs Bağlantıları

http://www.makerment.com’un üçüncü şahıslar tarafından sağlanan diğer web sitelerine ve kaynaklara bağlantılar içerdiği durumlarda, bu bağlantılar yalnızca müşteriye kolaylık sağlamak amacıyla müşteriye sağlanmaktadır. Makerment’e ait olmayan, işletilmeyen veya kontrol edilmeyen bu web siteleri ve bu nedenle bu sitelerin veya kaynakların içeriği üzerinde herhangi bir kontrolümüz yoktur ve bu siteler veya bunları kullanmanızdan doğabilecek herhangi bir kayıp veya hasar için sorumluluk kabul etmemekteyiz.
Bu web sitesine veya bu web sitesinden bağlantılı diğer web sitelerine erişmeye karar verirseniz, bunun riski tamamen size aittir. Web sitemiz aracılığıyla bir siteye erişirken, uygunluğu sağlamak ve bilgilerinizi nasıl kullanabileceklerini belirlemek için kullanım koşullarını ve gizlilik politikalarını kontrol etmenizi öneririz.

 
14

Uygunsuz Kullanım ve Suçlar

Bu web sitesinin kasıtlı olarak virüsler, Truva atları, solucanlar, mantık bombaları veya kötü niyetli veya teknolojik olarak zararlı diğer materyalleri tanıtarak kötüye kullanılmasına izin verilmez. Sitemize, sitemizin depolandığı sunucuya veya sitemize bağlı herhangi bir sunucu, bilgisayar veya veritabanına yetkisiz erişim sağlamaya çalışmamalısınız. Hizmet reddi saldırısı veya dağıtılmış hizmet reddi saldırısı yoluyla sitemize saldırmamalısınız. Bu hükmü ihlal ederek, cezai bir suç işlemiş olursunuz. Bu tür bir ihlali ilgili kolluk kuvvetlerine bildireceğiz ve kimliğinizi onlara açıklayarak bu makamlarla işbirliği yapacağız. Böyle bir ihlal durumunda, web sitemizi kullanma hakkınız derhal sona erecektir. Makerment, sitemizi kullanmanız nedeniyle bilgisayar ekipmanınıza, bilgisayar programlarınıza, verilerinize veya diğer özel materyallere bulaşabilecek dağıtılmış bir hizmet reddi saldırısı, virüsler veya diğer teknolojik olarak zararlı materyallerin neden olduğu herhangi bir kayıp veya hasardan sorumlu olmayacaktır veya üzerinde veya onunla bağlantılı herhangi bir web sitesinde yayınlanan herhangi bir materyali indirmenize.

 
15

Kullanıcı Bilgileri

Makerment, kişisel bilgilerinizi gizlilik politikamıza uygun olarak işleyecektir. Web sitemizi kullanarak, bu tür işlemeye izin vermiş oluyorsunuz ve sağladığınız tüm verilerin kesin ve güncel olduğunu garanti ediyorsunuz.
Yani, Gizlilik Politikamıza tabi olan kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler dışında, bu web sitesine herhangi bir şekilde katkıda bulunduğunuz veya gönderdiğiniz herhangi bir materyal, bilgi, öneri, fikir, kavram, teknik bilgi, teknik, soru, yorum veya diğer iletişim, ve gizli olmayan ve tescilli olmayan kabul edilecektir. Makerment, katkıda bulunulan iletişimlerin herhangi birini veya tümünü, herhangi bir sınırlama olmaksızın çoğaltma, aktarma, açıklama, yayınlama, yayınlama, geliştirme, üretim ve/veya pazarlama dahil olmak üzere herhangi bir amaçla, herhangi bir şekilde veya tüm ticari veya ticari olmayan amaçlarla kullanabilir. Makerment’in herhangi bir kullanıcı bilgisini kullanma, iade etme, inceleme veya bunlara yanıt verme yükümlülüğü yoktur. Bu tür kullanıcı bilgilerinin içeriğiyle ilgili olarak hiçbir sorumluluğumuz olmayacaktır, telif hakkı, iftira, mahremiyet, müstehcenlik veya başka bir yasadan kaynaklanıp kaynaklanmadığı. Herhangi bir zamanda kullanıcı bilgilerinin herhangi birini veya tamamını kaldırma hakkını saklı tutarız.

16

Gizlilik Politikası

Üçüncü şahıslara ifşa edilmemesi Makerment, müşteriler tarafından bize sağlanan isimler, iletişim bilgileri veya adres bilgileri gibi herhangi bir kişisel bilgiyi üçüncü şahıslara satmayacak, iletmeyecek veya değiş tokuş etmeyecektir. Trafik düzenleri ve ilgili site bilgileri gibi web mağazamızın kullanımına ilişkin istatistikler toplayabiliriz, ancak bu bilgiler herhangi bir kişisel tanımlayıcı bilgi içermeyecektir.
Bilgilerinizin güvenliği Bize vermiş olduğunuz kişisel bilgilerinizin saklanması ve ifşa edilmesi konusunda katı güvenlik prosedürleri izliyoruz. Bu, kişisel bilgilerinize yetkisiz erişimi veya yasa dışı olarak işlenmesini önlemek içindir.
E-posta bülteni Makerment, yalnızca daha fazla bilgi istemeniz durumunda size e-posta gönderecektir. Bültenimize abone olduğunuzda, kişisel bilgileriniz ve e-posta adresiniz satılmayacak, değiştirilmeyecek veya üçüncü şahıslarla hiçbir şekilde paylaşılmayacaktır. Kişisel bilgiler gizli tutulacak ve e-posta adresiniz yalnızca size talep ettiğiniz haber bültenlerini göndermek için kullanılacaktır. Bültenimizden istediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.

 

17

Çocukların Çevrimiçi Gizliliği

Makerment, çocukların mahremiyetini korumanın özel önemini kabul eder. Çocukların Çevrimiçi Gizliliğini Koruma Yasası’na (COPPA) uygun olarak, 13 yaşın altındaki çocuklardan kasıtlı olarak kişisel olarak tanımlanabilir hiçbir bilgi toplamayacağız. Bir kullanıcı http://www.makerment.com’da bir satın alma işlemi yaparsa, kullanıcı bize şunu beyan eder: bir yetişkin. Bir çocuk http://www.makerment.com’a kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler verdiyse, bir ebeveyn veya vasinin hemen bizimle iletişime geçmesini rica ederiz ve çocukla ilgili tüm bilgileri kayıtlarımızdan sileceğiz.

 

18

Sorumluluğun Sınırlandırılması

Makerment, bilgisayarınıza, telekomünikasyon gereçlerinize veya diğer mülklerinize bulaşabilecek herhangi bir hasar veya herhangi bir virüs veya kötü amaçlı yazılıma erişiminiz, bunları kullanmanız veya bunlardan kaynaklanan veya bunlardan kaynaklanan herhangi bir sorumluluk kabul etmez ve yükümlü olmayacaktır. bu web sitesinde gezinme veya bu web sitesinden herhangi bir bilgi veya materyal indirmeniz.
Hiçbir koşulda Makerment veya ilgili yöneticileri veya hissedarları veya bu web sitesinin oluşturulması, üretilmesi veya iletilmesinde yer alan herhangi bir taraf, size veya bir başkasına karşı herhangi bir dolaylı, özel, cezai, arızi veya sonuçsal zarardan sorumlu olmayacaktır ( bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, bu web sitesinin, bu web sitesine bağlı herhangi bir web sitesinin veya materyal, bilgi veya materyalin kullanımı, kullanılamaması veya kullanım sonuçlarından kaynaklanan kar kaybı, veri kaybı veya iş kesintisinden kaynaklananlar dahil olmak üzere) garanti, sözleşme, haksız fiil veya diğer herhangi bir yasal teoriye dayalı olsun veya olmasın ve bu tür zararların olasılığı konusunda bilgilendirilip bilgilendirilmediğine bakılmaksızın, bu tür web sitelerinin herhangi birinde veya tümünde yer alan hizmetler.
Yukarıda belirtilen sorumluluk sınırlamaları, yasaların yasakladığı ölçüde geçerli değildir. Bu tür yasaklar için lütfen yerel yasalarınıza bakın. Bu web sitesinde veya herhangi bir içerikte herhangi bir sorun olması durumunda, kullanıcı tek çarenizin bu web sitesini kullanmayı bırakmak olduğunu kabul edersiniz. Bu web sitesinde veya bu web sitesi aracılığıyla satın aldığınız ürün veya hizmetlerle ilgili herhangi bir sorun olması durumunda, varsa tek çözümünüzün bu tür ürünlerin üreticisinden veya bu tür hizmetlerin tedarikçisinden, söz konusu üreticinin veya tedarikçinin şartlarına uygun olarak kabul etmektesiniz. garanti veya bu web sitesinde yayınlanan iade ve geri ödeme politikalarına uygun olarak bu tür ürün veya hizmetler için iade ve geri ödeme talep etmek.

19

Fesih

Siz veya Makerment, hesabınızı veya bu web sitesini kullanımınızı herhangi bir zamanda, herhangi bir nedenle engelleyebilir veya sonlandırabilir. Fesih öncesinde hesabınız üzerinden verilen siparişlerden veya yapılan masraflardan kişisel olarak siz sorumlusunuz. Bu web sitesinin tamamını veya herhangi bir yönünü herhangi bir zamanda bildirimde bulunmaksızın değiştirme, askıya alma veya durdurma hakkını saklı tutarız.
 
20

Hüküm ve Koşullar


Makerment, bu sayfayı değiştirerek herhangi bir zamanda bu Hüküm ve Koşulları revize edebilir. Sizi bağlayıcı olduklarından, o sırada geçerli olan Hüküm ve Koşullardan haberdar olmak için zaman zaman bu sayfayı kontrol etmeniz beklenmektedir.

21

Telif Hakkı


Metin, fotoğraflar, grafikler, logolar, düğme simgeleri, resimler, ses/video klipler, dijital indirmeler, veri derlemeleri ve yazılım gibi bu sitede yer alan tüm içerik, Makerment’in veya içerik sağlayıcılarının mülkiyetindedir ve tarafından korunmaktadır. Uluslararası telif hakkı yasalarınca  bu web sitesinin hiçbir bölümü Makerment’in açık yazılı izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, çoğaltılamaz, satılamaz, yeniden satılamaz, ziyaret edilemez, dosyalanamaz, dağıtılamaz veya başka bir şekilde istismar edilemez.

22

Yargı Yetkisi ve Hukuk Seçimi

Bu Hüküm ve Koşullar – ve bunlardan veya bunların konusu veya oluşumundan kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı herhangi bir anlaşmazlık veya iddia (sözleşme dışı anlaşmazlıklar veya iddialar dahil) – bunlara göre yönetilecek ve yorumlanacaktır. Türkiye Cumhuriyeti kanunları, kanunlar ihtilafının herhangi bir ilkesini yürürlüğe koymadan. Taraflar arasındaki tüm ihtilaflar münhasıran Türkiye Cumhuriyeti’ndeki kalifiye bir hakimin huzuruna çıkarılacaktır.

 

23

Düşünceleriniz

Web sitemizde görünen ürünlerimiz veya hizmetlerimiz hakkında herhangi bir endişeniz varsa, lütfen info@makerment.com aracılığıyla bize bildirin. Yaptığınız alışverişten mutlu olmanızı istiyoruz, bu yüzden ortak bir 3d baskı tutkumuz var.