Biliyoruz ki sadece iyi hammadde seçimi filament üretimi için yeterli değil! Üretim için doğru ekipmanlarla doğru işlemlerin de uygulanması ve kalite kontrol altına alınması gerekir. 

Nasıl Üretiyoruz?

Proses öncesi hammaddelerimize, nem alıcılı kurutucu ekipmanlarımızla 4-8 saat arası -52°C çiğlenme noktasına(dew point) kadar kurutma işlemi uygulamaktayız. Bunu süper kuruluk derecesi olarak tanımlayabiliriz.

Renk kararlılığımıza önem veriyoruz ve bunun için otomatik dozajlama sistemi kullanıyoruz. Makara üzerindeki filamentin her noktasında aynı renk tonuna sahibiz ve bu farklı zamanlarda üretilen aynı kodlu diğer makaralar için de geçerli.

Yüksek hassasiyete sahip ölçüm ekipmanımızda saniyede 500 kez çap ve ovalite ölçümü yapıyor ve kayıt altına alıyoruz. Kalite kontrolümüzden geçmeyen hiç bir ürünü sizlerle buluşturmuyoruz.

Her bir ürüne ait kalite kontrol verisi oluşturmaktayız. Kutu üzerinde bulunan çap ve tolerans verileri ürüne ait verilerdir. Her bir ürünün kendisine ait karekodu bulunmakta ve bu kodu okutarak ürünün kalite kontrolünü kendiniz de gözlemleyebilirsiniz. Ya da makerment.com/check-spool/ adresine giderek karekodun altında bulunan 8 haneli kodu girerek ürününüzün kalite kontrol verilerine erişebilirsiniz.

Makaraları kalite kontrol sonrası nem alıcıları ile birlikte kilitli poşetlerde vakuma alıyoruz. Baskı almadığınız zamanlarda makaralarınızı kilitli poşetlerde muhafaza ederek filamentinizi nemden daha uzun süre koruyabilirsiniz. Higroskopik malzemeler ise alüminyum bariyerli kilitli poşetlerde ayrıca vakuma alınmaktadır.